Obserwatorzy

poniedziałek, 8 maja 2023

Zabawa z haftem - Motyw x 10 (4)

W kolejnym miesiącu zabawy Ela zadała motyw kwietny, czyli różę. Przyznam szczerze, że kilka dni poświęciłam na znalezienie wzoru świątecznego z różą, ale nic odpowiedniego nie znalazłam. Poddałam się więc i postanowiłam zrobić biscornu z różą. Przygotowałam sobie wzór w dwóch wersjach kolorystycznych (wzory miały różnić się kolorem kwiatów) i po sprawdzeniu, że będzie to ponad 5 000 xxx poszłam szukać innego wzoru. 

Przejrzałam wszystkie wzory SoDa, które miałam, ale żaden nie urzekł mnie na tyle, że chciałam po niego sięgnąć. Dopiero w gazetkach papierowych (The World of Cross Stitching) znalazłam wzór, który mnie urzekł i idealnie pasuje do tematu zabawy.

Wzór, który wyszyłam jest jednym z 4 w serii z kobiecymi akcesoriami (perfumy, kapelusz, wazon i szkatułka). Pierwszy z motywów czyli perfumy wyszyłam prawie 3 lata temu do zabawy Między nami Kobietami (wyzwanie 2). Teraz sięgnęłam po wazon z różą, bo róża jest tutaj najładniej zaakcentowana.

Haft wyszyłam na Belfast 32 ct (miałam naszykowany kawałek w gazecie, który leżał te wszystkie lata, aż po niego sięgnę) i muliną DMC. Tym razem nie wyszywałam koronki muliną Etoile, a zwykłą białą i zrezygnowałam jak wcześniej z naszywania koralików. Całość wykończyłam w papier z motywem kwiatów oraz białe tło dla napisu.3 komentarze:

  1. Prawdziwe koronkowa praca, bardzo ładna kartka 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny haft, ta koronka dodaje mu jeszcze więcej uroku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobry wybór. Karteczka wyszła bardzo ładnie :-)

    OdpowiedzUsuń