Obserwatorzy

sobota, 19 grudnia 2015

Zaległości

Przeglądając swojego bloga stwierdziłam, że nie pokazałam zdjęć już ukończonych prac. Jednak brak systematyczności w prowadzeniu bloga jest męczący. Wobec powyższego poniżej prezentuję to, co udało mi się skończyć w tym roku, a nie chwaliłam się jeszcze.


Powyżej wzór "Na zakręcie" z Haftów Polskich, wyszyty podwójną muliną na kanwie Aida 16 - ecru. Z tego też powodu nie wyszywałam tła, gdyż mulina na tło miała zbliżony kolor jak kanwa więc sobie darowałam. Poza tym wyszywanie jednokolorowego tła byłoby zbyt monotonne i pewnie bym szybko tego nie skończyła. Uważam jednak, że obrazek jest dość przyzwoity i nie ma co narzekać.

Jednocześnie uznałam, że dla wzorów z gazetek polskich najlepsza jest kanwa Aida 16 (przynajmniej w moim odczuciu). Wygodnie się wyszywa, nie męczy się wzroku, a ponieważ wzory są dość toporne i nie trzeba aż tak dbać o szczegóły, to nie ma też sensu wyszywać ich na mniejszej kanwie.

Udało mi się także zakończyć pracę nad wzorem "Park".


Wzór ten wyszywałam na Aidzie 18 jedną nitką. Zdecydowanie należy stwierdzić, że jest za duży prześwit i mimo, że obrazek wydaje się delikatniejszy, to ostatecznie efekt nie jest zadowalający. Kolory są jakieś takie blade przez to przebijające tło. Eksperyment się zdecydowanie nie udał i muszę znaleźć inną kanwę, na której ładnie wyjdzie wyszywanie jedna nitką. Gdzieś na jakimś blogu przeczytałam, że na Aidzie 20 jedną nitką się fajnie wyszywa i nie ma aż takich prześwitów więc mam nowy plan.

Znalazłam wzór HAED, który spróbuję wyszyć na Aidzie 20 jedną nitką, a wzór jest następujący:

Oczywiście powyższy wzór zacznę dopiero wtedy, gdy skończę chociaż dwie już zaczęte prace (czyli UFOki). Jak znajdę chwilę wyciągnę z szafy wszystkie UFOki i wrzucę na bloga.

Przy okazji szukania ukończonych prac znalazłam małe świąteczne wzorki, które na choinkę będę wieszać. Przeważnie jak odpoczywam od większych wzorów zawsze sięgam po plastikową kanwę i wzory z "Kramu z Robótkami".

1 komentarz: