Obserwatorzy

środa, 2 marca 2016

Metryczka i SAL

Ostatnio wpadłam na pomysł, aby dla bąbla zrobić metryczkę na roczek. Ponieważ nie miałam żadnej kanwy w kolorze niebieskim to musiałam zrobić zamówienie. Oczekując na przesyłkę (która dotarła już w poniedziałek) zaczęłam sobie dobierać nici do wzoru. Ponieważ poszło mi to sprawnie i ręce mnie świerzbiły uznałam, że może zrobię także metryczkę dla córki kuzynki, która jest młodsza od mojego bąbla o niecały miesiąc. Akurat różową kanwę miałam, kolory wszystkie zebrane więc już w niedzielę postawiłam pierwsze krzyżyki.


Nie powiem, wzór idzie dość sprawnie, chociaż wydrukowałam go sobie aż na 4 kartkach i ciężko mi idzie na ich łączeniu. Daję jednak radę i wyszywanie sprawia mi dużą przyjemność. Szkoda tylko, że oryginalny wzór jest w palecie Anchor, a ja wyszywam DMC. Musiałam trochę się pomęczyć z doborem kolorów, ale myślę, że wyjdzie dobrze. Zmieniłam jedynie tutaj nosek z niebieskiego na różowy, gdyż bardziej pasuje mi do dziewczynki. Jeszcze wzór nie jest skończony, ale mam chwilę wolną więc się pochwalę :)Ostatnio zaglądałam do notki o Antydepresyjnym SAL'u i zastanawiałam się, dlaczego jeszcze moje zgłoszenie się nie pojawiło. Dziś autorka SAL'u opublikowała listę chętnych i opisała swoje przygody z ukrytymi komentarzami :) W zabawie bierze udział 18 osób. Ciekawi mnie jak uczestnicy będą wyszywać kaktusiki. Ja uznałam, że zrobię sobie obrazek, na środku jeden kaktus, a 6 wokół niego. Muszę jeszcze materiał dobrać, ale chyba usiądę nad Aidą 16 w kolorze ecru. Jutro planuję sobie zrobić wyliczenia, gdzie co umiejscowię i liczę, że w weekend będę wyszywać :) Te kaktusy są strasznie słodkie. Od zawsze były to moje ulubione kwiaty :)

4 komentarze:

 1. To będzie piękna metryczka,te misie są śliczne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Metryczka jest przepiękna! Już widać że to cudo. Czasami tak jest że strasznie rączki swędzą do tych krzyżyków, ale to niegroźne zjawisko! ;) Powodzenia z nowym salem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne metryczki powstaną :)
  Ja też wyszywam kilka rzeczy równocześnie - przynajmniej nie ma nudy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie słodka metryczka! Bardzo mi się podobają te misie i choć mam schematy to jakoś mi z nimi nie po drodze :) ale kto wie może jeszcze kiedyś....

  OdpowiedzUsuń