Obserwatorzy

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Dwie wystawy

W pierwszym tygodniu nowego roku nie miałam zbyt wiele czasu na stawianie krzyżyków, gdyż moje myśli zajęły dwa wydarzenia, które odbędą się w tym roku.

Pierwsze wydarzenie to wystawa Z nici Ariadny, która odbędzie się między 29 czerwca, a 9 września 2018 r.
Prace należy przesłać w terminie 3-27 kwietnia 2018 r. do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Do konkursu można zgłaszać tylko prace, które co najmniej w 80% wyszyte są Ariadną. W regulaminie nie znalazłam informacji o minimalnych ani maksymalnych wymiarach pracy. Można zgłosić od 1 do 5 prac oraz wpłacić 20 zł na podane w regulaminie konto.

Drugie wydarzenie to wystawa to Inspirujemy Kolorem, którą organizuje DMC Polska (obecnie informację o wystawie znalazłam tylko na facebooku, a nie na stronie firmy). Wystawa będzie trwać od 5 października do 5 listopada 2018 r.
Tutaj jest więcej czasu na przesłanie prac - do 31 sierpnia 2018 r. do siedziby firmy DMC Polska. W regulaminie nie znalazłam informacji, że prace muszą być wyszyte muliną DMC, ale do pracy należy załączyć 10 kodów kreskowych z pasemek muliny. Do konkursu można zgłaszać prace o minimalnych wymiarach 20x20 cm i maksymalnych 70x100 cm. Maksymalnie można nadesłać 2 prace (lub 4 jeżeli jest to cykl prac) i także należy wnieść opłatę w wysokości 20 zł.

Jak widać te dwie wystawy są bardzo interesujące i od kiedy się o nich dowiedziałam to zaczęłam przeglądać swoje skończone prace pod ich kątem. Już rok temu żałowałam, że nie wysłałam żadnej pracy na wystawę Złota Igła 2017. W tym roku obiecałam sobie, że nie przegapię tej wystawy. Niestety te dwie wystawy w tym roku lekko mnie zdziwiły. Po pierwsze zdziwiona jestem ograniczeniem związanym z użytymi materiałami (w Złotej Igle nie pamiętam, czy były takie ograniczenia), a po drugie wielkością prac (też nie pamiętam, czy rok temu takie ograniczenie było). Najzabawniejsze jest to, że te dwa ograniczenia w dwóch różnych wystawach wykluczają mnie z nich.

Po pierwsze już dawno nie używam Ariadny (nawet polskie gazety szykują wzory na inną paletę barw, a potem dobierają kolory Ariadny przez co wychodzą małe potworki), a po drugie używając drobnych kanw (obecnie albo Belfast 32 ct, albo Aida 18 ct) większość moich prac nie spełnia minimalnych wymiarów pracy do drugiej wystawy. I cały ostatni tydzień szukałam czegoś co bym mogła wysłać na wystawę "Z nici Ariadny" (efektowne, ale mało pracochłonne i z prostym przełożeniem kolorów na Ariadnę), albo na wystawę "Inspirujemy kolorem" (wbrew pozorom znalezienie czegoś fajnego co na Belfaście 32 ct będzie mieć wymiar 20x20 cm nie jest łatwe).

Po przejrzeniu internetu i całych zasobów ostatecznie z wystawy "Z nici Ariadny" będę rezygnować, gdyż i tak czasu na wyszywanie mam mało. Skupię się na pracy na wystawę "Inspirujemy kolorem", tylko najpierw muszę się zdecydować co konkretnie chcę wysłać.

3 komentarze:

 1. PO PRZEMYŚLENIU DWÓCH WYSTAW - ZDECYDOWAŁAM TAK SAMO JAK TY - PRZYGOTOWUJE PRACE DO INSPIRUJ KOLOREM :) POZDRAWIAM I POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki i życzę powodzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. I think this is one of the most significant information for me.
  And i’m glad reading your article.
  But should remark on some general things, the web site style is perfect,
  the articles is really great : D. Good job…
  หนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń