Obserwatorzy

środa, 10 kwietnia 2019

HAED - Mini Syrena ok. 42,50 %

Po tytule notki można się domyślać, że coś się stało z aplikacją do wyszywania (Cross Stitch Saga). Na szczęście to nie problemy z aplikacją powodują, że nie mogę podać dokładnych danych dotyczących wyszywania, ale błąd we wzorze.

Wzór, z którego wyszywam powstał kilka lat temu, gdy firma DMC miała kilka podobnych do siebie odcieni mulin. Jakiś czas temu jedna mulina została wycofana i zaproponowano dla niej zbliżony zamiennik. Wobec tego w moim wzorze dla dwóch oznaczeń jest jeden kolor muliny. Ponieważ znaczki te są blisko siebie wyszywanie najpierw jednego symbolu, a potem drugiego jest bezcelowe.

Całą niedzielę zastanawiałam się w jaki sposób usprawnić wyszywanie dwóch symboli jedną muliną. Nie znam aż tak dobrze tej aplikacji więc zrobiłam sobie ułatwienie łopatologiczne. Jeden z symboli zaznaczyłam na całym obrazie jako wyszyty, ale zmieniłam jego kolorystykę na jasnozieloną. Wobec tego, że cały wzór jest w brązach to dość łatwo zwracam uwagę na krzyżyki w innym odcieniu (nie zawsze, ale i tak wydaje mi się to najłatwiejszym rozwiązaniem). Wobec tych zabiegów, póki nie wyszyję tych dwóch symboli nie będę miała pełnej wiedzy ile tak naprawdę pracy już jest zrobione.

Na ten moment praca prezentuje się coraz ciekawiej :)

8 komentarzy:

 1. Piękny haft powstaje w Twoich dłoniach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny. Niezmiennie podziwiam za sposób wyszywania

  OdpowiedzUsuń
 3. Już coś widać, będzie przepiękny

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie już prawie połowa :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem tej aplikacji i myślę, aby sobie ją kupić. Polecasz?
  Haft bardzo trudny, bo w jednej tonacji kolorystycznej. Ale widać już, że będzie piękny!

  OdpowiedzUsuń