Obserwatorzy

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Urodzinowe zakupy

Przez ostatnie lata na urodziny kupuję lub są mi kupowane wzory lub akcesoria do haftu. Podobnie jak w poprzednim roku dostanę prenumeratę gazety The World of Cross Stitching, w której jest wiele pięknych wzorów. Bardzo lubię dostawać nowy numer i zastanawiać się do czego mogłabym wykorzystać małe wzory zamieszczane w tej gazecie.

Kolejnymi zakupami są dwa wzory do haftu. Pierwszy to wzór TARDIS, który widziałam wyszyty na jednej z Facebookowych grup. Od razu się zakochałam we wzorze, ale miałam pewne obawy nad zakupami na Etsy. Bałam się, że jak zacznę kupować na tej stronie to nie przestanę, gdyż tyle tam cudownych wzorów! Ciężko było mi wybrać jeden wzór na urodziny, ale ponieważ jestem wielką fanką Doktora Who to ten wzór wygrał:


Drugi wzór to wszystkim już znany "Paw i gołębie w ogrodzie", który zamarzyłam sobie wyszyć 5 lat temu (pierwsza notka jest z 2014 roku!). Przez te wszystkie lata nie potrafiłam się zdecydować na materiał, na którym mam wyszyć ten haft. Postawiłam nawet kilka pierwszych krzyżyków pod koniec 2014 roku na Aidzie 16 ct. Postępy były bardzo mizerne, gdyż wzór pochodził z firmy Golden Kite, w którym są mieszane kolory. Długo się wahałam, ale ostatecznie zrezygnowałam z wyszywania, gdy zorientowałam się, że ten sam wzór jest dostępny na HAED i nie ma mieszanych kolorów. Ponieważ nie chciałam kolejny raz zaczynać nieudanego haftu to postanowiłam potrenować inne wzory HAED na Luganie 25 ct (Dziecię - na ten moment nie przewiduję powrotu do haftu) oraz na Aidzie 20 ct (Mini Syrena). Nawet pod wpływem tego ostatniego haftu chciałam wyszywać Pawia w mini wersji :) Obecnie nie jestem pewna co do materiału (chociaż zakupiłam len obrazkowy 25 ct), ale na pewno chcę wyszywać normalną wersję Pawia. Przy okazji promocji na stronie HAED, gdzie wzory były tańsze o 50% postanowiłam kupić oryginalną wersję wzoru :) Teraz nie mogę się doczekać postawienia pierwszych krzyżyków w nowym wzorze :)

3 komentarze: