Obserwatorzy

niedziela, 28 lutego 2016

God's Hands (3)

Minęły prawie dwa tygodnie i jakoś postępów w moim hafcie nie widać. Im dalej skrzydło wyszywam tym trudniejsze się to haftowanie robi. Na początku jak w jednym rządku było kilka krzyżyków to szłam jak błyskawica. Teraz, gdy w jednym rządku jest kilkanaście krzyżyków, w tym jedna nitka potrafi pojawić się 3-4 razy, to zaczynam się gubić. Na dokładkę dziś odkryłam w trakcie haftowania błąd. Źle zaparkowałam nitkę z jednym kolorem. Chyba z pół godziny siedziałam i sprawdzałam nitkę po nitce, czy zrobiłam jeden błąd czy więcej. W końcu okazało się, że nitka po prostu była zaparkowana o dwa rządki niżej niż powinna, a znaczek tym kolorem, który był dwa rządki wyżej, rozpoczęłam nową nitką. Nawet się dziwiłam wcześniej dlaczego nie mam zaparkowanej nitki, ale uznałam, że musiałam ją skończyć. No cóż, zdarza się, ale błąd ten jest bardzo pracochłonny.
Po wyszyciu kolejnego rządku, jak zrobiłam już ostatni krzyżyk, zaparkowałam nitkę dwa rządki niżej i przy okazji sprawdziłam przy jakim znaku zaparkowałam. Odkryłam niestety kolejny błąd :/ Najbliższe 2 rzędy przed rozpoczęciem będę musiała za każdym razem sprawdzać. A nawet nie wiem, czy nie będę sprawdzać najbliższych 4 rzędów aby się upewnić, że dobrze mam nitki poparkowane.
Całe szczęście, że w poniedziałek przychodzi moje zamówienie z pasmanterii HaftiX, w którym ma przyjść mazak do tkanin. Bezwzględnie muszę zaznaczyć sobie siatkę kwadratów, będzie łatwiej pilnować parkowania.

Oto zdjęcia, niestety kiepskiej jakości, bo coś strasznie niewyraźne mi się zrobiły.

3 komentarze:

 1. Ładnie się zapowiada ten haft, przy tak dużym wzorze kratki mogą być przydatne:)
  Ja pierwszego Haed-a dopiero zacznę, a Tobie mogę kibicować:D
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Pracochłonny haft, to na pewno. Szczerze mówiąc nie haftowałam jeszcze niczego metodą parkowania nitek. Zawsze się bałam, że bym ich nie rozpoznałam. ;) Życzę cierpliwości przede wszystkim!
  Pozdrawiam Ola Zuch
  tworzacrekodzielo.blogspot.com
  zazakladka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie już wygląda ten kawałek skrzydła :) Ja nie parkuję nitek, wydaje mi się to trudne ;)

  OdpowiedzUsuń