Obserwatorzy

piątek, 5 sierpnia 2016

Recenzja "Igłą Malowane" 3-4/2016

Wreszcie po trudach podróży wróciłam z urlopu do domu, gdzie w skrzynce oczekiwała miła niespodzianka :) Otrzymałam do recenzji najnowszy numer "Igłą Malowane" :)

Wraz z czasopismem w prezencie otrzymałam dwa kawałki kanwy oraz lupę powiększającą, która idealnie nadaje się do portfela :)Przeglądając spis treści od razu w oczy rzucił mi się wzór ze skrzypcami oraz sowa. Wzór ze skrzypcami można wykonać w dwóch technikach - zwykłej krzyżykowej lub połączyć haft krzyżykowy z haftem wstążeczkowym. Przyznam szczerze, że obecnie haft wstążeczkowy do mnie nie przemawia, jednak jeżeli ktoś ma ochotę wyszyć ten obrazek w połączonej technice to jest opisane krok po kroku jak zrobić kwiatki ze wstążeczek.


W spisie treści pokazano także 6 rozet, jednakże w tym numerze prezentowane są jedynie dwie. W poprzednim numerze także były dwie więc kupując gazetę regularnie można uzbierać komplet :) Rozety można wykonać jednym kolorem lub użyć muliny cieniowanej, która jest w ofercie sklepu na stronie Coricamo.pl.

Mnie osobiście rozety nie urzekły, gdyż nie mam na nie żadnego pomysłu. Co innego babeczki, które są pod koniec numeru :) Tu od razu mi się oczy zaświeciły :)


Oprócz wyżej wymienionych haftów, które dla mnie są najbardziej ciekawe, jest także ładny wzór z okazji Światowych Dni Młodzieży. Mnie osobiście podoba się kolorystyka tego obrazu - błękitno-szara. Dodatkowo jest także wzór rumianków na wietrze, które z wcześniej już publikowanymi wzorami - makami i chabrami na wietrze - będzie prezentować się wspaniale :) Z małych wzorów jest także metryczka i kilka wzorów do ozdobienia dziecięcych rzeczy.

Podsumowując, gdybym nie otrzymała gazety od redakcji to na pewno bym pobiegła do sklepu kupić gazetę dla tego wzoru ze skrzypcami :)

3 komentarze:

  1. Egzemplarz mam zakupiony i już szykuję się do jednego z haftów ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wzór ze skrzypcami zachwycił nie jedną osobę. Jest bardzo ładny :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja chciałabym zrobić Rumianki na wietrze ale z niebieskim tłem. Czy mogłabyś mi doradzić jakimi kolorami zrobić to niebieskie tło? ��

    OdpowiedzUsuń